Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Egzaminy z kwalifikacji w Technikum

W trakcie nauki w Technikum uczniowie zdają trzy egzaminy z kwalifikacji zawodowych:  dwa w klasie trzeciej i jeden w klasie czwartej. Po zdaniu egzaminu pisemnego i praktycznego z każdej kwalifikacji otrzymują świadectwa potwierdzające daną kwalifikację. Po ukończeniu Technikum i zdaniu egzaminów z kwalifikacji otrzymują dyplom Technika Budownictwa.

W styczniu b.r. zostały przeprowadzone egzaminy z kwalifikacji B.18 „Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich” dla uczniów klasy trzeciej, przy obecności egzaminatora OKE. Egzamin praktyczny przeprowadzony został w 4 sesjach egzaminacyjnych, po trzech uczniów w każdej sesji. W przypadku egzaminu praktycznego B.18 uczniowie mieli do położenia tynk mozaikowy oraz wymurowanie fragmentu ściany z cegły pełnej. Na wykonanie zadania każdy zdający miał 210 minut. Do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie i wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem. Sprawnie i szybko wykonali zadanie. Egzaminy przebiegały w przyjaznej atmosferze.

Z kolei uczniowie klasy czwartej zdawali  egzamin z kwalifikacji B.30 „Sporządzania kosztorysów i przygotowywanie dokumentacji przetargowej”, z wykorzystaniem komputerowego programu do kosztorysowania.

W czerwcu uczniowie klasy trzeciej będą zdawać jeszcze egzamin z kwalifikacji B.33 „Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych”. Będziemy trzymać za nich kciuki!

Sukces uczennicy naszego Liceum w Konkursie Chemicznym.

Kolejny już rok uczniowie naszej szkoły z sukcesami brali udział w Konkursie Wiedzy Chemicznej. Uczennica klasy II LO Natalia Sobczak przygotowywana przez p. Bogusławę Hetmańską awansowała do etapu finałowego tego konkursu. Konkurs organizowany jest od wielu lat przez Zakład Dydaktyki Chemii przy Wydziale Chemii UJ i biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. W etapie okręgowym, który dla naszego regionu odbył się w LO im. S Goszczyńskiego w Nowym Targu, nasza uczennica uzyskała bardzo wysoki wynik (na około 1000 uczestników, była w pierwszej dwudziestce) i jako jedna z niewielu osób awansowała do etapu wojewódzkiego. Etap ten odbędzie się w marcu na Wydziale Chemii UJ.

Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów.

Kiermasz szkół w OCK w Jabłonce.

IMG 0114 1W dniu 7 marca 2019 roku odbył się VI Kiermasz Szkół Ponadgimnazjalnych w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. W kiermaszu wzięły udział także nasze szkoły, reprezentowane przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Lipnicy Wielkiej.

W budynku Orawskiego Centrum Kultury uczniowie zachęcali do wyboru naszych szkół gimnazjalistów oraz ósmoklasistów, którzy stoją w tym roku przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej.

Czytaj więcej...

Obserwacje lekcji w projekcie ERASMUS+

W związku z realizacją projektu pn. „Math Exercises for You” w ramach programu ERASMUS+ działanie 2: Partnerstwa Strategiczne, nauczyciele matematyki naszego Zespołu Szkół: p. mgr Zofia Lichosyt i p. mgr Bożena Janowiak prowadziły lekcje otwarte i lekcje koleżeńskie. W obserwacji lekcji uczestniczyli: wicedyrektor Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej p. Jan Kuliga, dyrektor Gymnazjum im. Antona Bernolaka z Namestova p. Petr Kulha, a także 4 nauczycieli matematyki z Gymnazjum w Namestovie.

Czytaj więcej...

Konkurs piosenki niemieckiej

Pierwsza edycja konkursu piosenki niemieckiej już za nami!!!
W dniu 5 marca 2019 roku w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu młodzież naszego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum miała okazję wziąć udział w pierwszej edycji konkursu piosenki niemieckiej, który został zorganizowany przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale.

Reprezentantom naszej się przyszło się  zmierzyć z 12 innymi podhalańskimi szkołami. 

W kategorii „zespół” uczniowie: Dominika Wójcik, Karolina Lichosyt, Adam Mastela, Mateusz Wojtusiak i Dominik Polaczek wywalczyli zasłużone pierwsze miejsce oraz w kategorii „duet” uczennice: Martyna Mastela i Roksana Michalak  zdobyły trzecie miejsce.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonania utworów, co zapewniło wszystkim wspaniałą zabawę i dostarczyło niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Gratulujemy naszym uczniom oraz dziękujemy za trud pracy jaki ponieśli przygotowując się do konkursu :)