Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Międzynarodowy Dzień Liczby „PI”.

IMG 20190315 WA0003W dniu 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby „PI”.

Z tej okazji, w naszym Liceum Ogólnokształcącym i Technikum odbyły się liczne konkursy i zabawy.

Na początku przedstawiciele z każdej klasy zmagali się z różnymi ciekawymi zadaniami matematycznymi. Najlepiej poradziła sobie klasa IIa zdobywając I miejsce. Drugie miejsce przypadło klasie IIIa, zaś trzecie miejsce klasie Ia. Klasy Technikum zdobyły w konkursie wyróżnienia.

Następnie klasa pierwsza LO zaprezentowała krótki skecz pt. "Lekcja matematyki", po czym odbył się kolejny konkurs: zadaniem uczniów było m.in. zapamiętać jak najwięcej cyfr liczby PI, czy też podać wyrazy zaczynające się na te litery. Na podium znaleźli się: I miejsce - Julia Łuka z klasy Ia, II miejsce  - Dominika Wójcik z klasy IIIa i III miejsce - Kamila Kobroń z klasy IIa.


Dzień ten pokazał nam wszystkim, iż matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale także świetna zabawa.

Organizatorem obchodów Liczby Pi była p. mgr Zofia Lichosyt - nauczyciel matematyki Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej.