Osiągnięte wyniki z egzaminu zawodowego w naszym Technikum plasują nas w czołówce szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa. Średnie wyniki zarówno pod względem zdawalności jak i wykonalności zadań plasują nas znacznie powyżej średnich wyników krajowych i wojewódzkich.
Uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną jako podziękowanie za miniony rok szkolny.
Kolejnym wielkim sukcesem zakończyła się matura w naszych szkołach. Jeden z dwóch wyników 100% w powiecie nowotarskim z matematyki na poziomie rozszerzonym uzyskała nasza uczennica. Nie jest to przypadek, gdyż wyniki powyżej 90% nasi uczniowie uzyskali już wielokrotnie.
Do drugiego egzamin potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w naszym Technikum przystąpili wszyscy absolwenci obecnego rocznika. Egzamin zawodowy składa się z dwóch części - pisemnej i praktycznej.
11 czerwca 2013 r. odbyły się zawody o mistrzostwo Ośrodka Rabka-Zdrój w piłce nożnej. III miejsce zajęli w nich uczniowie naszej szkoły. Do zawodów powiatowych awansowały dwa najlepsze zespoły, więc musieliśmy zakończyć rozgrywki na tym etapie.
12 czerwca 2013 roku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Małopolski w lekkoatletyce. Zawody przeprowadzono przy dobrej pogodzie na stadionie lekkoatletycznym Krakowskiej AWF. Po dobrych występach podczas Indywidualnej Licealiady Lekkoatletycznej w Rabce w skład kadry Powiatu Nowotarskiego weszli uczniowie naszej szkoły.
28 maja odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne w Rabce-Zdroju. Nasi uczniowie wywalczyli w nich aż 7 medali: trzy złote, trzy srebrne oraz jeden brązowy.
Dnia 12.04.2013 grupa ,,teatromanów'' z naszej szkoły obejrzała spektakl ,,Mayday, czyli kapitalny masaż przepony'' w Teatrze Bagatela. Grupę zdominowali uczniowie z klas I i II. Najpierw jednak poszliśmy pospacerowac po Rynku, podziwiając uroki Krakowa. Pogoda była ponura, ale nie zepsuło nam to humorów.
Egzaminy maturalne potrwają w naszych szkołach do 22.05.2013 r. Do egzaminu przystąpili wszyscy nasi absolwenci Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Poza przedmiotami obowiązkowymi, maturzyści wybrali dodatkowo na poziomie rozszerzonym - matematykę, język polski, język angielski, język niemiecki i biologię. Na poziomie podstawowym dodatkowo zdawać będą – biologię, geografię, chemię, wiedzę o społeczeństwie i historię.
Z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcacego pod kierunkiem pana Krzysztofa Wziątka
Już wkrótce tylko wspomnienia będą łączyły tegorocznych absolwentów z naszą szkołą. W piątek 26 kwietnia oficjalnie zakończyli edukację w murach tej szkoły, czego potwierdzeniem są świadectwa ukończenia szkoły, które otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców.
Uroczyste zakończenie nauki dla klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego i czwartej Technikum rozpoczęło się mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną w intencji maturzystów przez ks. Proboszcza Zbigniewa Ziębę, ks. Prałata Bolesława Kołacza, ks. Rafała Jurczasiaka i ks. Piotra Studnickiego.
W czasie przygotowań do matury, często na ostatniej prostej przychodzi taki moment, kiedy maturzysci odkładają na chwilę książki, zbiory zadań i wszystkie inne pomoce naukowe, aby wyruszyć w drogę na pielgrzymi szlak do Matki na Jasną Górę.
W hali sportowej przy ZS nr 3 w Nowym Targu rozegrano VI Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Starosty Nowotarskiego. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn z powiatu nowotarskiego : ZS nr 3, I LO Nowy Targ, ZS Jabłonka, ZSR Nowy Targ, ZSM Nowy Targ, Sokół Nowy Targ, ZS nr 3 II, ZSO Lipnica Wielka.
Mistrzami szkoły w piłce nożne zostali uczniowie klasy III c pokonując zdecydowanie w finale reprezentację klasy IV c. W meczu o trzecie miejsce nieznacznie lepsi okazali się uczniowie klasy II c pokonując swoich kolegów z klasy I c.
Dzień Języków Obcych to okazja do propagowania kultury i wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole, motywowanie uczniów do nauki oraz rozwijanie autonomii w uczeniu się języków obcych.
Zawody II stopnia (okręgowe) XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. zostały zorganizowane przez Zespól Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie. Komitet Okręgowy OWiUB zakwalifikował do drugiego etapu 108 uczniów ze szkól budowlanych, którzy uzyskali w etapie szkolnym najlepsze wyniki. Z naszej szkoły w etapie pierwszym najlepsze wyniki uzyskali Andrzej Lach, Barbara Pastorczyk, Dariusz Ulmanek z klasy IV oraz Dariusz Wątorczyk z klasy III c.
Dzień Otwarty w naszej szkole rozpoczął wspaniały występ Renaty Mikłusiak wraz z zespołem muzycznym. Promocję naszej oferty edukacyjnej uświetnił swoją obecnością Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Wnenk, który w swym wystąpieniu pokreślił troskę władz samorządowych o rozwój szkolnictwa w naszej gminie. Zachęcał do podjęcia dalszego kształcenia w lipnickich szkołach ponadgimnazjalnych podkreślając możliwości, jakie stwarzają te szkoły.
W ostatnim dniu szkoły przed rozpoczęciem Triduum paschalnego i radością Wielkiejnocy grupa uczniów z naszego liceum, technikum i gimnazjum przygotowała pod okiem ks. Piotra przedstawienie pt. "Kielich goryczy", aby pomóc nam lepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Sukcesem naszych uczniów zakończył się udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej.” na etapie rejonowym, obejmującym powiaty nowotarski i tatrzański.
Uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Wiedzy z okazji 150 Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego powiązane było z wręczeniem cennych nagród. Konkurs odbył się 22 lutego 2013 r. a organizatorami byli: Wójt Gminy Lipnica Wielka, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminne Centrum Kultury i ZSO w Lipnicy Wielkiej.
Kolejny raz w pierwszy dzień wiosny rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy dziewczynami Gimnazjum i Liceum. Tym razem lepsze okazały się uczennice Liceum.
Na rozegranej w Jabłonce Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców rejonu MOS w Rabce-Zdroju nasza drużyna zajęła I miejsce po zdecydowanych zwycięstwach nad ZS w Jabłonce oraz ZSZ w Czarnym Dunajcu i awansowała do rozgrywek powiatowych.
Pierwszy dzień wiosny był okazją do rozegrania finałowegomeczu o mistrzostwo szkoły w siatkówce dziewcząt, w którym o zwycięstwo rywalizowały drużyny klasy Ia i IIa. Mecz finałowy stał na wysokim poziomie, gdyż w składach obu drużyn wystąpiły prawie wszystkie wicemistrzynie powiatu.
Na rozgrywanych w Krościenku Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych nasze siatkarki wywalczyły wicemistrzostwo powiatu. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano bezapelacyjnie naszą uczennicę Dorotę Stopiak.
Boeing, Boeing. Latające narzeczone to kolejna farsa, którą obejrzeli 12 marca miłośnicy teatralnych rozrywek z naszej szkoły. Jesienią oglądaliśmy w Tetrze Bagatela równie zabawny Wieczór kawalerski.
W dniu 5 marca w naszej hali sportowej rozegrano Licealiadę w siatkówce na szczeblu rejonu MOS w Rabce - Zdroju. W kategorii chłopców pierwsze miejsce po zwycięstwach nad ZS w Jabłonce 2 : 1, ZSZ w Czarny Dunajcu 2 : 0 i ZS w Rabce - Zdroju 2 : 0 wywalczyła nasza drużyna. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Eryka Grzybacza.
XI turniej siatkarski „Par Niekoniecznie Zakochanych” chociaż miał mniejszą obsadę niż poprzednie to stał na wysokim siatkarskim poziomie, gdyż w zawodach rywalizowali przede wszystkim reprezentanci naszych szkół w siatkówce.
W punktacji drużynowej, w składzie Paweł Piecusiak, Sebastian Żywioł, Mateusz Zahora oraz Mateusz Kwiek, nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal. Indywidualnie również brązowy medal zdobył Paweł Piecusiak.
„Czym jest życie bez blasku miłości?” – pod takim hasłem przebiegał Dzień Zakochanych w naszej szkole. W pięknej scenerii, przygotowanej przez uczniów klas pierwszych, młodzież obejrzała bogaty w treści program poświęcony miłości.
Jak tradycja każe, na sto dni przed maturą, uczniowie klas maturalnych Lipnickiego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, bawili się na swoim Balu Studniówkowym w Zajeździe Chyżbet. Był to jubileuszowy XV bal w historii naszej szkoły.
Tradycyjnie, jak co roku, 12 grudnia odbyły się gminne eliminacje Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego. W tym roku Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W eliminacjach wzięło udział 13 uczniów z naszego Liceum i Technikum.
Spotkanie z rodzicami podsumowujące pierwszy okres nauki w bieżącym roku szkolnym odbyło się w świątecznej atmosferze. W pierwszej części rodzice wysłuchali pięknych kolęd w wykonaniu naszego chóru pod kierunkiem Pana Mirosława Smolenia, który w dniach od 19.12 do 21.12.2012 brał udział w koncercie finałowym Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska w Białymstoku.
W każdym domu pięknie przystrojona choinka roztacza swój magiczny blask. Co roku Boże Narodzenie ma swój niepowtarzalny charakter. To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Z pewnością każdy z nas przechowuje w pamięci własny obraz najpiękniejszej wigilii oraz świąt. Uczniowie naszej szkoły także zapragnęli godnie uczcić te święta .Program artystyczny w ich wykonaniu przypomniał nam najważniejszy moment w Biblii - Boże Narodzenie.
W dniu 17 listopada 2012 r. odbył się kolejny już Memoriał poświęcony pamięci absolwenta naszego Liceum Grzegorza Wesołowskiego.
Kim był Grzgorz i o historii Memoriału możecie przyczytać tutaj.
Reprezentanci naszego liceum w tym roku wygrali zawody w swojej kategorii wiekowej :) Dziewczyny z parafialnej Grupy Apostolskiej i jej sympatków wszystkie z naszego liceum zajęły miejsce 2 w swojej kategorii.
W dniu 21.12.2012 r. odbyła się uroczystość wręczenia szkolnych stypendiów za wyniki w nauce. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Bogusław Jazowski, Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Wnenk i Dyrektor ZSO Jan Kuliga.
Kolejny raz, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w charytatywne działania na rzecz potrzebujących. W odpowiedzi na apel Towarzystwa NASZ DOM, wzięli udział w akcji „Góra Grosza”. Ponadto zorganizowano akcję Mikołajkową.
W dniu 17 grudnia 2012 roku w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów. Wśród wyróżnionych byli także uczniowie naszych szkół – Renata Mikłusiak i Robert Janowiak.
6 grudnia był długo wyczekiwanym dniem w naszej szkole. Po odwiedzinach w ubiegłym roku nasi nauczyciele bardzo się starali, aby i w tym roku Św. Mikołaj nie ominął naszych szkół. Już w listopadzie niektórzy uczniowie, że zdziwieniem mogli zaobserwować, że coś wisi w powietrzu, i że wśród nauczycieli panuje jakieś niespotykane dotąd napięcie. Ks. Piotr jako katecheta i osoba, która ponoć ma dobry kontakt ze Świętym Biskupem wielokrotnie był pytany przez niektórych (trochę bardziej niecierpliwych) nauczycieli, czy Mikołaj przyjdzie i co przyniesie tym razem.
24 listopada 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Jabłonce, odbyła się uroczystość wręczania nagród w XXXIII Konkursie Literackim im. Piotra Borowego. Wśród wyróżnionych w kategorii IV - Poezja, był uczeń klasy IA naszego liceum Piotr Matera, za wiersz "Ciche myśli". Gratulujemy :)
11 listopada to okazja do refleksji nad polską drogą do niepodległości. W roku 1918, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita powróciła na mapy Europy. Dzień ten upamiętniła akademia szkolna, z którą wystąpili uczniowie Liceum, Technikum i Gimnazjum 9 listopada 2012 roku.
Podczas uroczystej akademii z okazji Odzyskania Niepodległości rozpoczął działalność nowy Samorząd Uczniowski. Dyrektor Franciszek Sojka podziękował za pracę ustępującemu przewodniczącemu Grzegorzowi Pilchowi oraz jego zastępcom Angelice Rudnickiej i Sebastianowi Kulidze.
„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” - pod takim hasłem w naszej Szkole 15.10.2012 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, została przygotowana przez uczniów klasy I a, I b, II a, II c, III c, IV c oraz mgr Teresę Baniowską, mgr Jadwigę Oskwarek i mgr Dorotę Polaczek.
12 października na stadionie miejskim w Rabce-Zdroju rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w lekkoatletyce. Zawody wchodzące w skład Lekkoatletycznej Ligi dziewcząt i chłopców zostały zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu - Ośrodek Sportowy Rabka-Zdrój oraz miejscowy MKS- Korzeniowski.pl.
Pierwszy dzień wycieczki klas: IVC i IIA to Kazimierz Wielki – miasto kamieniczek pokrytych czerwonymi gontami z kościołem farnym w stylu renesansu kaliskiego i Górą Trzech Krzyży. Uczniowie na pewno pamiętają organy ze wspomnianego kościoła – najprawdopodobniej jedne z pierwszych w Polsce z aż 1400 piszczałkami. Przed dotarciem do Puław, naszej bazy noclegowej, przeszliśmy pierwszy wąwóz na naszej trasie – Korzeniowy Dół. Następnie Puławy i rezydencja książąt Czartoryskich zajmująca powierzchnię 32h.
Taką pogodę przewidział Ludwik Młynarczyk dzień przed IX Gminnym Rajdem im. Piotra Borowego i pogoda na szczycie taka rzeczywiście była. Wiało tak, że trudno było iść. Chłopcy kręcili filmiki na Diablaku z serii „Powrót Supermena” z szalejącymi na wietrze wiatrówkami. Może znajdziecie filmy gdzieś na You Tube?
Jednym z elementów działań profilaktycznych w czasie obozu integracyjnego klas pierwszych naszej szkoły jest przygotowanie i wystawienie spektaklu o tematyce profilaktycznej. W tym roku program ten został przedstawiony w ramach podsumowania obozu integracyjnego.
W pierwszych dniach nowego roku szkolnego (16.09.2012r.- 22.09.2012 r.) uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wyjechali na obóz integracyjny do Kołobrzegu. Tydzień wspólnego pobytu nad Bałtykiem to był czas integracji i intensywnych zajęć o charakterze profilaktycznym i sportowo-rekreacyjnym.
12 września 2012 r. 38 osobowa grupa uczniów z klas IIIa, IIIc i IIc wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wyprawy była p. Zofia Lichosyt, zaś opiekunami: p. Jacek Piwowarczyk, p. Beata Mastela i p. Dominika Karkoszka. W czasie tych trzech niezapomnianych dni mieliśmy okazję podziwiać stolicę zarówno w słońcu, jak i w deszczu.
Pierwsze spotkanie z rodzicami w nowym roku szkolnym odbyło się 6 września. Głównym tematem spotkania była organizacja pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz podsumowanie pracy w roku poprzednim. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy dużym zainteresowaniem rodziców.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną przez ks. Piotra Studnickiego. Piękną oprawę mszy św. stanowiły pieśni w wykonaniu scholi pod kierunkiem pana Michała Piwowarczyka.