Slide background

12 X 2012 r. - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w lekkoatletyce

zawody2012-212 października na stadionie miejskim w Rabce-Zdroju rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w lekkoatletyce. Zawody wchodzące w skład Lekkoatletycznej Ligi dziewcząt i chłopców zostały zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu - Ośrodek Sportowy Rabka-Zdrój oraz miejscowy MKS- Korzeniowski.pl.

Start naszych uczniów w tych zawodach był bardzo udany. Pomimo braku warunków lekkoatletycznych: stadionu, skoczni, rzutni czy choćby kawałka bieżni, chłopcy z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Wiele wyników to poziom województwa małopolskiego, padły też rekordy szkoły m.in. w pchnięciu kulą 5 kg 12,38 Szymona Broniszewskiego czy w biegu na dystansie 1500 m - 4,52,66 Dominika Nowaka. Indywidualnie na podium stanęli też Dawid Kowalczyk – III m w skoku w dal z wynikiem 5,56 cm, Szymon Broniszewski w pchnięciu kulą – 12,38 m, sztafeta 4x 100 m w składzie: Żywioł Sebastian, Bombol Rafał, Janowiak Robert, Moniak Tomasz – III miejsce – 49,1 s. W ogólnej punktacji drużynowej zajęliśmy III miejsce w powiecie z niewielką stratą do ubiegłorocznych finalistów wojewódzkich. Optymizmem na przyszłość napawa fakt, że dużą część drużyny stanowili uczniowie klas pierwszych.