Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Krakowa

W szkole koniec czerwca zawsze kojarzy się z wycieczkami czy wyjściami w plener. Niestety przez okres nauczania zdalnego  uczniowie nigdzie nie mogli wyjechać, dlatego jak stało się to możliwe, zorganizowaliśmy wycieczkę  do Krakowa.

 

Najpierw odwiedziliśmy Cinema City w Bonarce, aby zrelaksować się podczas oglądania seansu bajkowego „Kurdowie”. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się śladami dawnej tożsamości miasta po Podziemiach Rynku w Krakowie. Dzięki przeprowadzonym pracom archeologicznym mogliśmy zobaczyć bogactwo wielowiekowej historii począwszy od handlu poprzez kulturę, rzemiosło a na higienie kończąc.

Podczas zwiedzania poczuliśmy prawdziwą atmosferę  średniowiecznego rynku wzbogaconą o odgłosy ulicznego gwaru. Dopełnieniem informacji przekazanej przez przewodnika były multimedia, które w naoczny sposób obrazowały ważne wydarzenia.

Wycieczka była niezwykle ciekawa i wzbogacającą, a uczniowie zostali nawet pochwaleni  za zaangażowanie i właściwą postawę w takcie zwiedzania. Dziękujemy za wspólny wyjazd i myślimy o kolejnym: Jolanta Janiszewska i Alina