Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!

Nie damy pogrześć mowy!

My, polski naród, polski lud,

Królewski szczep piastowy.

 

           Święto patriotyczne, które przypomina wszystkim o wielkim wydarzeniu, śnionym     i oczekiwanym przez pokolenia, a tak uroczyście akcentowanym przez naszą społeczność nie mogło mieć swojej tradycyjnej formy. Nie znaczy to jednak, że nic się nie wydarzyło. Przeciwnie, obchody przeniosły się na portale społecznościowe, aby chociaż w taki sposób upamiętnić ten dzień. Pani Alina Kubacka wraz z Gabrielą Pakos i Michałem Lichosytem nagrali fragmenty patriotycznych wierszy, które podkreśliły heroiczność bohaterów walczących o naszą wolność. Ten niewielki akcent pozwolił na krótki moment zjednoczyć się całej społeczności szkolnej w duchu solidarności ze wszystkimi świętującymi.