Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Razem na Święta

Każdego roku z okazji świąt nasi uczniowie wraz z nauczycielami podejmują różnorakie akcje charytatywne. Są one skierowane do osób najbardziej potrzebujących niezależnie od wieku. Również i tego roku Święta Bożego Narodzenia pobudziły naszą młodzież do niesienia pomocy innym, zwłaszcza, że wielu tej pomocy zostało przez pandemię pozbawionych.

 

       Jedna grupa pod kierunkiem pani Aliny Kubackiej przygotowywała stroiki świąteczne z ozdób, które udało się pozyskać dzięki ofiarności właścicieli kwiaciarń. Druga grupa pod kierunkiem pani Krystyny Smoleń upiekła i przystroiła świąteczne pierniczki, zachowując najwyższy reżim sanitarny. Wszystkie arcydzieła zostały sprzedane częściowo przy kościele a częściowo na terenie szkoły. Dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz Stowarzyszenia Gdzie Dwóch albo Trzech, które wspiera potrzebujących z Orawy. Kwota, którą udało się zebrać była imponująca i wyniosła 1500zł. Nie udałoby się jej pozyskać, gdyby nie zaangażowanie w akcję pań woźnych, pań uczących w oddziałach zerowych i oczywiście rodziców przedszkolaków z SP 2 w Lipnicy Wielkiej. Dziękujemy też wszystkim darczyńcom (parafianom, nauczycielom, uczniom i licytującym). Było to wydarzenie wymagające prawdziwego poświęcenia, dlatego wspaniałe efekty cieszą jeszcze bardziej. Już myślimy o następnej akcji.