Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

„Upoluj swoją książkę”

zdjęcie KopiowanieJuż po raz kolejny nasza szkoła wzięła  udział  w projekcie „Upoluj swoją książkę”, która promuje czytelnictwo. Do akcji zgłosiły nas  nasze panie z biblioteki, które chcą mieć pewność, że zapewniają nam dostęp do najlepszych książek nie tylko z półki obowiązkowych lektur szkolnych. Zdecydowana większość książek w akcji brylowała na listach bestsellerów, m.in. "Ucho igielne" - powieść jednego z największych polskich pisarzy współczesnych, dwukrotnego laureata nagrody "Nike" - Wiesława Myśliwskiego!

Niespotykana na szerszą skalę taka promocja czytania możliwa jest dzięki największym polskim wydawcom, co docenili i nagrodzili delegaci z 54 krajów świata podczas zjazdu Miast Kreatywnych UNESCO.

Dodatkowo w tym roku wśród uczniów przeprowadziliśmy rekrutację na Ambasadorów czytelnictwa w szkole. Niektóre uczennice otrzymały darmową koszulkę z kodem dającym w listopadzie dostęp do 12 bestsellerów i dzięki temu stały się „mobilną wypożyczalnią książek” dla swoich koleżanek i kolegów. Koszulkę do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” zaprojektował znany artysta Jan Kallwejt.