Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Warsztaty dla nauczycieli

IMG 20191112 WA0014Już po raz trzeci w dniach 12 - 14.11.2019 r. w słowackiej miejscowości Liptovsky Jan odbyły się warsztaty dla nauczycieli w związku z realizacją projektu „Transgraniczny Klaster Gimnazjalny G13”.

Grupa nauczycieli w stałym składzie: Pani Bożena Janowiak, Pani Zofia Lichosyt, Pan Bogusław Jazowski, Pan Mirosław Smoleń oraz Pan Dyrektor Wojciech Janiszewski spędzili 3 dni na Słowacji intensywnie pracując nad dalszą realizacją celów Międzynarodowego Projektu G13. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli Gimnazjum z Namestova. Tym razem nauczyciele głównie pracowali w zespołach ze swoich szkół. Zastanawiali się nad zmianami, które można wprowadzić w pracy szkoły celem podniesienia jakości kształcenia, jak sprawnie przeprowadzić te działania, kto powinien być odpowiedzialny za wykonanie poszczególnych zadań, jakie są systemy wartości poszczególnych nauczycieli.  Nauczyli się tworzyć matrycę kompetencji i ustalili jak nauczyć pozostałych nauczycieli korzystania z tej matrycy. Ponadto bezcenna jest wymiana doświadczeń między nauczycielami z różnych szkół, dzielenie się refleksjami i oczekiwaniami wobec tego Projektu.