Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Spotkanie z dietetykiem

IMG 1285Naturalne soki, świeże owoce i warzywa oraz zdrowe przekąski to niektóre składniki właściwej diety nie tylko ucznia, ale i każdego człowieka. Te smakowitości zostały przygotowane przez uczennice z naszej szkoły, aby zachęcić pozostałych do sięgania po takie właśnie produkty.

Pani Aleksandra Marcińska przygotowała dla uczniów rzetelna prelekcję na temat  odżywiania   i zdrowego trybu życia. Uczniowie zapoznali się z nową piramidą żywienia, usłyszeli o zagrożeniach wynikających z jedzenia przetworzonych produktów oraz, co najważniejsze, poznali tajny składnik zniechęcający do słodkości.

Spotkanie było niezwykle owocne, ponieważ młodzież mogła od razu poznać odpowiedź na nurtujące ich pytania, które wynikały z omawianych zagadnień. Pani dietetyczka zachęcała uczniów do zmian niezdrowych nawyków, ponieważ już niewielka korekta w jadłospisie przynosi duże  korzyści dla zdrowia i piękna.