Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

80 rocznica80 rocznica wybuchu II wojny światowej.

W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie klasy IIa przygotowali krótką inscenizację. Na moment społeczność szkolna przeniosła się na ulice Warszawy z roku 1939. Wszyscy uczniowie w ciszy wysłuchali syreny alarmowej i obejrzeli film dokumentalny z bombardowania stolicy.

Następnie szkolny zespół muzyczny wystąpił z poezją śpiewaną o tematyce wojennej, która wywołała dużo wzruszeń i refleksji. Młodzież miała okazję zauważyć, że znane im wiersze z lekcji języka polskiego wybrzmiewają w dźwiękach muzyki jeszcze dobitniej.

Przygotowana inscenizacja pokazuje, że wydarzenia z września ‘39 są nadal żywe i przejmujące dla lipnickiej młodzieży, która, mimo młodego wieku, z szacunkiem mówi o trudnej, polskiej historii.

 

Dziękujemy młodzieży ZS w Lipnicy Wielkiej.