Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wizyta w WSTiE w Suchej Beskidzkiej.

13 grudnia uczniowie z Technikum kształcący się w zawodzie Technik Programista byli na zajęciach prowadzonych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna z obszaru informatyczno-programistycznego, w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Następnie Dziekan wydziału uczelni zorganizował dla uczniów lekcję z doradztwa zawodowego.

Po zajęciach było zwiedzanie zamku, w którym mieści się uczelnia. W zamku mieści się wystawa archeologiczna odkryć dokonanych na obszarze doliny rzeki Skawa. Dla utrwalenia wiedzy zasłyszanej na wystawie, uczniowie wzięli udział w warsztatach archeologicznych. Zwiedziliśmy także pozostałe wystawy zamku.

Po obiedzie w zamkowej restauracji, której nazwana przyjęta została na cześć pierwszego właściciela zamku Kaspera Castiglione-Suskiego wyruszyliśmy w drogę powrotną.