Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2021 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto, które zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji uczestnicy Koła Aktywnych Czytelników zorganizowali akcję: na przerwie o godz. 10.35 odczytywali głośno fragmenty wybranej przez nich książki. Społeczność szkolna z zainteresowaniem wsłuchiwała się w treść „Balsamu dla duszy nastolatka”.

 

Pamiętajmy, że czytanie nie tylko rozwija język, pamięć i wyobraźnię, ale jest też wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. A zatem czytajmy jak najwięcej!