Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o USA i Austrii

24 lutego odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o USA i Austrii. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej, Jabłonki oraz Chyżnego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem gdyż uczestniczyło w nim aż 36 uczniów z klas VII i VIII. Otwarcia konkursu oraz powitania wszystkich uczestników dokonał sekretarz gminy Lipnicy Wielkiej pan Jan Kuliga oraz dyrektor Zespołu Szkół pan Wojciech Janiszewski.

 Uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z kilkunastu zadań, które obejmowały podstawowe wiadomości z zakresu wiedzy o kulturze, historii oraz geografii Stanów Zjednoczonych oraz Austrii. Celem konkurs było pogłębienie znajomości języka angielskiego i niemieckiego, zaznajomienie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi USA i Austrii a także kształtowanie świadomości o związkach między kulturą własną i obcą. Ważnym elementem konkursu było jego hasło ‘Postaw na marzenia a nie uzależnienia’. Chcieliśmy przez to zwrócić uwagę na to, że człowiek może decydować, jaką drogą będzie kroczył-uzależnienia czy zdrowia. Przez promocję właściwego stylu życia, chcemy kształtować pozytywne wzorce, podkreślać, że zainteresowania najlepiej kształtują światopogląd i właściwe wybory.

Po zakończeniu zmagania się z testem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Mieli również okazję spróbować słodkości w naszej szkolnej kawiarence przygotowanych przez uczniów klasy 1a i 2b. 

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, jednocześnie zapraszamy za rok.