Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Krakowie odbyła się 4 marca 2024 roku, uczestniczyliśmy jako Zespół Szkół w Lipnicy Wielkiej reprezentowani przez dwóch uczniów braci Rafała i Dawida Brenkus wraz z nauczycielem opiekunem. Ci sami uczniowie byli również na olimpiadzie w tamtym roku, jednak w tym roku osiągnęliśmy można powiedzieć największy sukces w dotychczasowej historii startowania w olimpiadach. A mianowicie uczeń Dawid Brenkus zajął 32 miejsce na ponad stu uczestników , którzy do olimpiady przystąpili , jest to o tyle wielki wyczyn że na olimpiadzie jesteśmy praktycznie najmniejszą szkołą i z najmniejszą zwykle reprezentacją osobową. Co nie przeszkadza nam w tym żeby być zauważalni i rozpoznawalni przez organizatorów i władze uczelni Politechniki Krakowskiej.

Na sukcesy uczniów składają się nie tylko ich zaangażowanie i upór , oraz ciężka praca , ale również pomoc , wsparcie i praca nauczycieli naszej szkoły reprezentujących katedrę  przedmiotów zawodowych budowlanych Pani Aneta Sproch , Pan Adam Czerwień i Pan Łukasz Piaskowy. Wspólna praca i parcie do jak najlepszych wyników pokazuje że nasza szkoła ciągle stawia na rozwój i dobro ucznia w kreowaniu przyszłości. Naszym zadaniem jest przygotowanie jak najlepiej do rynku pracy i wypuszczenie ze szkoły jak najlepszych przyszłych fachowców do pracy w zawodach budowlanych.