Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

W miniony wtorek, zgodnie z zarządzeniem Wójta Mateusza Lichosyta, w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej  spośród zgłoszonych czterech kandydatów z Liceum oraz czterech kandydatów z  Technikum wybierano po trzech członków do Rady Młodzieżowej Gminy Lipnica Wielka.

Dyrektor Wojciech Janiszewski powołał dwie oddzielne komisje, które nadzorowały oraz przeprowadziły głosowanie. Na ten cel przygotowano karty do głosowania i listy wyborcze głosujących – wszystko według formalnych wymagań. Głosowanie trwało od godz. 9.00 do godz. 14.00, aby każdy mógł bez pośpiechu i w dogodnym czasie dokonać wyboru. Było to bardzo ważne doświadczenie, szczególnie dla uczniów, którzy nie mają jeszcze prawa wyborczego, a dzięki przeprowadzonym wyborom mogli poczuć się jak pełnoprawni obywatele gminy. Frekwencja okazała się niemal stuprocentowa, więc można mieć nadzieję, ze w przyszłości nasi uczniowie również poczują obywatelski obowiązek i wezmą udział w już oficjalnych wyborach samorządowych czy prezydenckich. Powołanie rady jest znakiem zaangażowania naszej młodzieży w działalność samorządu, który stanie się teraz częścią ich aktywności „zawodowej”. W ramach współpracy członkowie będą mogli zgłaszać różnego rodzaju postulaty odnośnie funkcjonowania młodzieży w gminie, organizować własną aktywność społeczną czy kulturową.