Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Dzień Języków Obcych

Prawie każdy potrafi zanucić refren wielkiego hitu Georga Michaela i jego zespołu: Last Christmas. Uczniowie naszej szkoły potrafią pięknie zaśpiewać posługując się przy tym wspaniale językami obcymi: angielskim i niemieckim. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Christmas Day of Foreign Languages – Świątecznego Dnia Języków Obcych.
djo_4

Program tego dnia został nazwany w ten sposób, ponieważ celebrował on zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w nawiązaniu do tradycji świątecznych w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz promował naukę języków obcych. Uff, brzmi to bardzo poważnie, ale każdy z obecnych przyzna, że atmosfera nie była ani sztywna, ani poważna – wręcz przeciwnie: A LOT OF FUN & VIEL SPAβ.

Tak wyglądał program tego dnia:

FAMILIADA COMPETITION

W programie Familiada, w którym pytania i odpowiedzi mogły być tylko po niemiecku lub angielsku zwyciężyli Strongmeni, czyli przedstawiciele płci brzydszej w naszej szkole oraz Kindergarden – klasy pierwsze pokonały weteranów z klas ostatnich.

Specjalne podziękowania dla Super IT Teamu: Patryka Karkoszki i Roberta Machajdy, którzy opracowali komputerową wersję Familiady.

CRAZY SHOWS czyli seria super dowcipnych epizodów krótkometrażowych czyli tzw. kabaretów gdzie główne role zostały obsadzone przez naszych boys and girls z klas IIa, IIc, IIIc i IIIa. Niewątpliwie gwóźdź programu! Niewątpliwie Oscary! Pamiętacie każdy show?

- Legally Blond czyli Legalna Blondynka z IIa

- Star Wars czyli wojna z udziałem IIc

- American President – Spotkanie na szczycie 2 prezydentów

- Letter in the bottle - List w butelce do internetowej miłości

- Londoners – Londyńczycy w tureckiej knajpie.

RELAXING MUSIC

„In the jungle, the quiet jungle, the lion sleeps tonight"– chór licealno - gimnazjalno – technikalny - damsko-męski pod kierownictwem mgr Mirosława Smolenia wykonał właśnie ten wielki przebój z Króla Lwa. Oprócz tego mogliśmy posłuchać klasycznego utworu świątecznego White Christmas.

THE BEST HITS

Świąteczne hity radiowe oraz kolędy polskie i zagraniczne zostały wykonane przez nasz szkolny SUPER BAND. Był duet, solo, flet, keyboard, akordeon, perkusja ... Był czad!

ROMANTIC CAFE

Na samym już końcu każdy mógł udać się na kawę i ciastko do przytulnej kafejki z obsługą tylko w języku obcym. A skąd były ciasta? Od Świętego Mikołaja? Nie, upiekli je uczniowie naszej szkoły a dochody ze sprzedaży zostały przeznaczone na wyposażenie sali do nauki języków obcych.

Zastanawiam się czy Denis Gąbarczyk, Łukasz Mikłusiak i Andżelika Rudnicka, którzy prowadzili i kierowali całym programem, otrzymali już telefon z Polsatu by towarzyszyć Tomaszowi Kamel podczas zbliżającego się koncertu walentynkowego. Nauczycieli języków obcych, którzy przygotowali cały ten Wielki Dzień, uczniowie najchętniej wysłaliby gdzie 'pieprz rośnie', nawet i do Polsatu na cały rok. Niestety, mają oni sadystyczne skłonności, których nie sposób nigdzie lepiej zrealizować niż w szkole, więc pewnie jeszcze nie raz usłyszycie: „Te słówka są na wtorek!!!".