Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

05.09.2022 r. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem przenieśliśmy się do epoki polskiego romantyzmu, by w pięknej scenerii wsłuchiwać się w treść „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Po uroczystym otwarciu wydarzenia przez Zastępcę Wójta Gminy Lipnica Wielka – pana Jakuba Dyrcza, pani Stanisława Kucek przybliżyła zebranym gościom problematykę dzieła. Teksty ballad czytali: mgr inż. Jakub Dyrcz – Zastępca Wójta Gminy Lipnica Wielka, ks. mgr Andrzej Pawlak – Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Murowanicy, dr Tomasz Pasierbek – Dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi, ppłk Andrzej Karkoszka – Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, mł. asp. Wiesław Pustelnik – Komendant Komisariatu Policji w Jabłonce, mgr Łukasz Klozyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Murowanicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Murowanicy. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Janowiak z klasy I LO oraz Justyna Karlak – uczennica klasy II LO, uczestniczka Koła Aktywnych Czytelników. Uroczystość odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/ballady-i-romanse-narodowe-czytanie-w-lipnicy-wielkiej/