Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Bal studniówkowy dla maturzystów lipnickiego Liceum i Technikum odbył się w minioną sobotę, tj. 08 stycznia 2022r. Wzięło w nim udział 26 uczniów wraz z zaproszonymi  osobami towarzyszącymi, nauczycielami, rodzicami  i  wójtem gminy.

Jak zawsze wydarzenie rozpoczął pan dyrektor Franciszek Sojka, który w swoim wystąpieniu  wspomniał  o minionych imprezach studniówkowych, przywołując wspaniałych absolwentów, zaznaczył dorobek i sukcesy szkoły oraz zaprosił młodzież do staropolskiego tańca. Słowami wieszcza Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza wprowadził on gości w podniosłą atmosferę uroczystości.

Maturzyści z wielkim przejęciem odtańczyli poloneza, uważając, aby jak najwłaściwiej odtworzyć odpowiednie figury, bo jest to jeden z tych tańców, który pamięta się przez długie lata.  Druga część artystyczna oparta została na motywie światła, które jest znakiem zarówno światłego rozumu jak i życiowej mądrości. Uczniowie, wysłuchując uprzednio wiersza Adama Asnyka Gdy nas ciemności…, przekazywali sobie światło wraz z mądrymi sentencjami. Następnie Gabriela Pakos wraz Łukaszem Dudziakiem poprowadzili dalszą część uroczystości, w której nie zabrakło przemówień, podziękowań i kwiatów. Całość zakończyła się humorystycznym akcentem – filmikiem przygotowanym przez klasy maturalne. Zebrani uczniowie oraz zaproszeni goście bawili się do białego rana, nie szczędząc sił na taniec i wspólną zabawę.