Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Dzień Dziecka

czytanieKrasnoludki, Królewna Śnieżka, Baba Jaga, Jaś i Małgosia… Któż nie zna tych bajkowych postaci! Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy Koła Aktywnych Czytelników wprowadzili nas w magiczny świat bajek…

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami żył sobie… Wielki Baj. Wielki Baj - po wytężonej pracy – w końcu miał udać się na zasłużony urlop. Nagle okazało się, że bohaterowie znanych nam z dzieciństwa bajek postanowili porzucić swoje dotychczasowe zajęcia. Krasnoludki zamieszkały w ogromnym bloku, zaś Baba Jaga stała się poważną bizneswoman. Sekretarka Wielkiego Baja, Jaś i Małgosia oraz Zła Królowa byli przerażeni! Cóż… Wielki Baj musiał chwilowo zrezygnować z urlopu i wezwać na pomoc Wróżkę Wyobraźnię. Czy udało się jej ogarnąć cały ten bajkowy bałagan? Oczywiście, że tak! Przecież wszystkie bajki dobrze się kończą. 

W tym szczególnym dniu niespodziewanie z życzeniami i prezentem przybyli do nas Wójt Gminy Lipnica Wielka – Pan Mateusz Lichosyt wraz z Dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Panią Marzeną Michalak oraz Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej Panią Karoliną Kowalczyk