Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka na AGH

Wycieczka do Krakowa dla klasy pierwszej technikum była zorganizowana w celu przybliżenia uczniom tematu studiów wyższych na kierunkach technicznych i informatycznych połączona z pieszym zwiedzaniem miasta. Śladami historii ,budownictwa i konserwacji zabytków.

Na zaproszenie uczelni Akademii Górniczo – Hutniczej zwiedziliśmy budynek wydziału Informatyki gdzie rektor poprowadził wykład o swoim wydziale , a później zwiedziliśmy sale ćwiczeń praktycznych do nauki informatyki. W jednej ze sali  uczelnianych nawiązaliśmy kontakt zdalny z Dyrekcją szkoły i nauczycielami oraz panią pedagog korzystając ze sprzętu  projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej . Uczelnia AGH jest głównym  koordynatorem tego unijnego projektu. Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie rynku krakowskiego  - poznawanie historii ,sposobu budowy konstrukcji  i renowacji zabytkowych kamienic krakowskich wokół rynku głównego i w jego pobliżu.