Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Pielgrzymka do Częstochowy

Niedługo matura, czyli jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. Dla uczniów i nauczycieli to okres wzmożonego wysiłku i wielkich emocji, bo matura otwiera drogę na studia. Wszyscy chcieliby, aby wyniki były jak najwyższe, a uczelnia wymarzona, ale nie zawsze jest to możliwe. W toku gorączkowych powtórek, setek rozwiązanych zadań i wielu prac nie może zabraknąć jeszcze jednej rzeczy - modlitwy. 

Młodzież z lipnickiego liceum odbyła w środę pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik, gdzie Koronką do Bożego Miłosierdzia modlono się o dary Ducha Świętego tak bardzo potrzebne w czasie egzaminu. Po Mszy św. młodzież pod opieką wychowawcy i kapłana Michała udała się do Częstochowy, gdzie wraz z innymi wiernymi wzięli udział w krótkim czuwaniu i apelu. Był to owocnie spędzony czas, który prócz spokoju ducha, przyniósł również wzmocnienie koleżeńskich relacji. I choć uczniowie wiedzą, ze bez pracy nie ma kołaczy, to jednak dobrze jest w tych ważnych momentach powierzyć swoje sprawy Opatrzności, aby czuć się pewniej. Cieszymy się właściwą postawą młodych ludzi, którzy pamiętają o chrześcijańskich korzeniach i chcą je pielęgnować w tym nowoczesnym świecie.