Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Krakowa

Okres pobytu w szkole to najlepszy czas na zwiedzanie kraju, ponieważ po zakończeniu edukacji człowiek koncentruje się na innych działaniach, które skutecznie uniemożliwiają swobodne podróże. Dlatego, kierując się tą zasadą, odwiedziliśmy niedawno Muzeum Fabryki Schindlera, które przechowuje dla potomnych „kawał” minionej historii. Mogliśmy naocznie przekonać się o codzienności ludzi dotkniętych trudnymi i bolesnymi zdarzeniami. Największe wrażenie wywołały prawie niezauważalne protesty małych dzieci, które pisały listy do ludzi takich jak my - odwiedzających dzisiejszą fabrykę, aby ktoś usłyszał o niesprawiedliwości, jaka dotknęła ich rodziny. Na zakończenie wyjazdu obejrzeliśmy spektakl pt. „Lalka” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, który wywołał wsród uczniów dyskusję o sposobie przedstawienia niektórych zdarzeń i osób. Cel został więc osiągnięty, szkolna lektura sprowokowała młodzież do rozmowy o literaturze.