Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Spotkanie międzynarodowe w projekcie Erasmus+

5 października 2021r. odbyło się kolejne już spotkanie w ramach projektu Erasmus+. Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 spotkanie to odbyło się w formie online. Koordynatorzy ze szkół w Hiszpanii, Czechach, Słowacji i Polski uczestniczyli w spotkaniu poprzez platformę Microsoft Teams. Naszą szkołę reprezentowała Pani Bożena Janowiak.

Organizatorzy i kilku nauczycieli obecnych było na uczelni w Ostrawie i stamtąd prowadzili transmisję w języku angielskim. Przedstawili przebieg dotychczasowej pracy poszczególnych zespołów nauczycieli matematyki i tłumaczy z poszczególnych szkół, szczegółowo omówili plan dalszych działań, zwrócili uwagę na pojawiające się błędy w tłumaczeniach na języki lokalne, prosili o sprawdzanie zadań i ewentualne korekty, testowanie powstającego portalu Math4u, zarówno w wersji dla ucznia, jak i nauczyciela. Zaprezentowali filmik przygotowany przez jedną ze szkół w Czechach, który ma promować portal Math4u2. Zachęcali również pozostałych członków do przygotowania takich filmików i zamieszczania ich na stronach społecznościowych w swoich szkołach. W ramach projektu odbędzie się wyjazd uczniów do Hiszpanii. Niestety nasi uczniowie nie uczą się języka hiszpańskiego, dlatego nie wezmą udziału w tej wycieczce.

Dla koordynatorów planowane są jeszcze dwa spotkania, w Walencji i Ostrawie.

http://math4u.vsb.cz/4th-transnational-project-partly-virtual-meeting-5-10-2021