Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Gala laureatów Olimpiady Teologii Katolickiej i konkursów biblijnych

1 20190520 110806

W dniu 20.05.2019 r. metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski i Małopolski Kurator Oświaty pani Barbara Nowak, wręczyli nagrody laureatom konkursów biblijnych i Olimpiady Teologii Katolickiej. Uroczysta gala miała miejsce w Sali Królewskiej Domu Arcybiskupów Krakowskich. Z naszej szkoły tytuł laureata uzyskała Karolina Lichosyt z klasy II Liceum Ogólnokształcącego, zajmując 2 miejsce w etapie diecezjalnym. Karolina reprezentowała Archidiecezję Krakowską na etapie ogólnopolskim w Opolu, gdzie uzyskała tytuł finalistki. Gratulujemy Karolinie ogromnego sukcesu.

XXIX olimpiada przebiegała pod hasłem „Św. Jacek – wzór ewangelizacji”. We wszystkich etapach brało w niej udział ponad 10 tys. uczniów, w Archidiecezji Karkowskiej do etapu szkolnego przystąpiło  349 uczniów z 54 szkół. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 101 uczniów, a do ogólnopolskiego – 89.

Informację przygotował: ks. Krzysztof Korba