Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kampania "No promil, no problem"

IMG 0549W dniu 13 maja b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii „NO PROMIL NO PROBLEM”. Warsztaty dla uczniów prowadziła Pani asp. Dorota Kowalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej Komendy Policji. Celem spotkania było wzmocnienie postawy krytycznej ucznia, jako pasażera wobec nietrzeźwości kierowców, zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na naszych drogach i propagowanie trzeźwości i zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli możliwość ubrania „alkogogli” i przekonania się, jak alkohol upośledza zmysły i zaburza koncentrację, spowalnia czas reakcji, zmniejsza możliwość oceny sytuacji, itp. Wybrani uczniowie mogli także sprawdzić działanie testera trzeźwości, którym sprawdza się wybranych uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała ulotki informacyjne.

Propagując tego typu akcje wierzymy, że wspólnymi siłami możemy doprowadzić  do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na drogach i uratować innych przed kalectwem, śmiercią czy utratą wolności. Dlatego:Nie bądźmy bierni!!! Działajmy!!! Reagujmy!!! Powstrzymujmy!!!Ratujmy!!!

Informację przygotowała: Krystyna Smoleń