Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Finał Olimpiady Teologii Katolickiej

2 dzien otk 2019 26

W dniu 28 marca b.r. w Opolu rozpoczął się finał Olimpiady Teologii Katolickiej – Opole 2019 pt. „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Nasze Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Karolina Lichosyt z klasy drugiej.

Piątek 29 marca był dniem pisania testu OTK – Opole 2019 „Św. Jacek – wzór ewangelizacji”. Po śniadaniu, na którym uczestnicy i opiekunowie spotkali się Biskupem Opolskim Andrzejem Czają, uczniowie udali się do auli, gdzie o godz. 10:00 pisali test.

Po jego napisaniu grupy ze wszystkich diecezji udały się na wycieczkę, podczas której uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez Biskupa Rudolfa Pierskałę w Opolskiej Katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

30 marca 2019 był szczególnym dniem dla uczestników XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Na uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Bazylice św. Anny Samotrzeciej, ogłoszonych zostało 10 laureatów OTK Opole 2019, którzy następnie wzięli udział w teście ustnym.

Ostatecznie nasza koleżanka została finalistką XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Gratulujemy Karolinie wytrwałości oraz wysokiej lokaty w Olimpiadzie.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://otk.pl/