Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

„W imieniu tych, co nie mówią”

W dniu 5 czerwca naszą szkołę odwiedziła Pani weterynarz Maria Kuczkowicz, która na co dzień zajmuje się pomocą dzikim zwierzętom. Wykład oparty filmem i bardzo szczegółowym komentarzem był poświęcony niedźwiedziowi brunatnemu, który żyje w naszych okolicach jak i w innych częściach świata. Pani Maria w sposób bardzo ciekawy i dogłębny prześledziła z nami roczny cykl życia niedźwiedzi, ukazując jego bytowanie w każdej porze roku. Starała się nam pokazać, że bardzo dużo dzikich zwierząt ginie właśnie przez działalność człowieka, który wtargnął w środowisko naturalne i prowadzi do jego dewastacji. Działanie takie to nie tylko ścinanie drzew lecz także rekreacja, po której w lasach zostaje bardzo dużo śmieci czy resztek jedzenia. Również huczne imprezy plenarne, wybuchy fajerwerków i głośna muzyka maja bardzo negatywny wpływ na otaczający nas świat. Jedynym realnym sposobem ochrony pozostałości dzikiego świata jest edukacja. To ona zmienia świat na lepsze. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom, podnoszeniu świadomości młodego pokolenia uda nam się zachować resztki dzikiej przyrody, a być może nawet poszerzyć jej obszar.