Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kiermasz Szkół Ponadpodstawowych

W Jabłonce - 30 maja - w Orawskim Centrum Kultury na Orawie, odbył się kiermasz szkół ponadpodstawowych, który miał na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół średnich i branżowych. Uczniowie klas ósmych mogli obejrzeć przygotowane przez wszystkich filmiki promocyjne oraz prezentacje. Ponadto każda szkoła miała swoje stoisko, na którym mogła się zaprezentować.

Nasze Liceum i Technikum również przygotowało szczegółową ofertę kształcenia. W ulotkach, które były rozdawane uczniom, można było przeczytać o posiadanych rozszerzeniach, programach, kołach zainteresowań czy wydarzeniach szkolnych. Dodatkowo programiści z Technikum Programistycznego uruchomili aplikację do tworzenia własnych kodów QR, które odsyłały zainteresowanych do danego kanału informacyjnego. Na miejscu  można też było zobaczyć, jak budowlańcy kreślą rysunek techniczny, sporządzają kosztorys, a programiści tworzą na żywo nową animację. Atrakcją dla ósmoklasistów był też ulubieniec programistów - robocik, który poruszał się zdalnie za pomocą przygotowanych kodów. Prócz oferty edukacyjnej uczniowie mogli zasmakować w ciastach i babeczkach przygotowanych przez naszą młodzież, która zawsze jest zaangażowana i gotowa do współpracy. 

Wydarzenie było okazją do podzielenia się doświadczeniem.