Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Konkurs czytelniczy

Dnia 30 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Józefiny i Emila Mików odbył się XII Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Książka przyjacielem mym”. W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klasy 1a Liceum: Julia Bandyk, Sandra Bandyk, Joanna Klapisz, Anna Lichosyt i Dawid Orzechowski.

Uczniowie mieli przeczytać utwór Ferdynanda Machaya pt. „Moja droga do Polski” dotyczący  historii Orawy, nawiązujący również do 100. rocznicy przyłączenia Orawy do Polski oraz 100. rocznicy pierwszego wydania tego tytułu.

Zajęte miejsca:

I MIEJSCE

Joanna Klapisz LO, kl. 1 a

II MIEJSCE

Julia Bandyk LO, kl. 1 a

III MIEJSCE

Sandra Bandyk LO, kl. 1 a

Dawid Orzechowski LO, kl. 1 a

Anna Lichosyt LO, kl. 1 a

Wszystkim uczniom  serdecznie gratulujemy.

Uczniów do konkursu przygotowały: Barbara Sojka-Kidoń i Jadwiga Oskwarek.

więcej: https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/gminny-konkurs-czytelniczy-po-raz-xii/