Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Święta Nauk Ścisłych w AGH

W dniu 18 listopada 2022 r. dwoje nauczycieli Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej wzięło udział w Konferencji „Nauczanie przedmiotów ścisłych poprzez doświadczenie”. Konferencja odbyła się w Krakowie w ramach tegorocznych obchodów Święta Nauk Ścisłych w AGH – dni prof. Antoniego Hoborskiego. Wydarzenie miało na celu upowszechnienie i popularyzację potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania. W szczególności przedstawiono cel, zakres i przebieg Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz tzw. Roku Zerowego. Prowadzący przeprowadzili też kilka ciekawych doświadczeń fizycznych na temat „Latać każdy może…?” oraz „Co ma światło poprzecznego czyli słów kilka o polaryzacji”.

Link do strony o Olimpiadzie: www.diament.agh.edu.pl

Link do strony o Roku Zerowym: www.rokzerowy.agh.edu.pl