Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Święto Niepodległości

Dzień świętowania niepodległości jest ważny dla każdego narodu, który swoją niezależność wywalczył krwawą ofiara i poświęceniem. Polacy zaś szczególnie cenią sobie poczucie wolności i niezależności, bo były one zawsze częścią kultury. Kiedy przychodzi dzień 11 Listopada, wracamy myślami do momentów trudnych w naszej Ojczyźnie; rozbiorów, krwawych powstań, wojen… Zastanawiamy się, czy nasza postawa byłaby godną wspomnienia czy naśladowania przez potomnych.

Szkoła jest szczególnie zobowiązana do podtrzymywania patriotyzmu,  przypominania o ważnych postaciach i wydarzeniach, bo kształtuje przyszłe pokolenia. Warto jest więc powtarzać młodym ludziom, że przyszłość jest dziś, że zależy od nich. Właśnie takie hasła stały się mottem przewodnim tegorocznej akademii w naszej szkole. Uczniowie wspomnieli najistotniejsze wydarzenia narodowe, kiedy recytowali teksty i wiersze. Momenty trudne oddali poprzez symbolikę, aby skutecznie przemówić do kolegów i koleżanek. Całość wydarzenia podsumowały poruszające prezentacje i filmy, które, oprócz wartości edukacyjnych, skłaniały każdego człowieka do myślenia o swoim miejscu w Ojczyźnie.

Dziękujemy młodzieży za piękną patriotyczną postawę w czasie akademii, a nauczycielom i uczniom za przygotowanie wydarzenia.

W akademii wzięli udział:

Maja Gogolak

Ania Lichosyt

Michał Kaczmarek

Michał Lichosyt

Stanisław Zając

Paweł Murzański

Kacper Winczowski

Krystian Łazarczyk

Dekorację przygotowała klasa 1 a