Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Dzień Papieski

Tradycyjnie w październiku obchodzimy Dzień Papieski przez wzgląd na pamięć i zasługi Wielkiego Polaka. W tym roku ks. Mateusz Zbroja przedstawił nam papieża dwojako. Dlaczego taka koncepcja?

Inspiracją były słowa pochodzące z encykliki papieża Blask Prawdy. Chcieliśmy  najpierw ukazać papieża, jakiego chce nam "sprzedać" współczesny świat, a więc człowieka memu, kojarzonego z kremówką, 21.37 oraz Barką i  przeciwstawić  tej karykaturze prawdziwy obraz papieża nakreślony przez różne osoby, ale także i przez pokazanie najważniejszych jego wystąpień oraz momentu jego śmierci, która skierowała oczy całego świata na Rzym.

Święty Jan Paweł II jest autorytetem, który chcemy odkrywać i którego potrzebujemy.