Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Zamościa

      Wrzesień nie zawsze musi kojarzyć się tylko z nauką i szkołą, bo bardzo często jest to okres licznych szkolnych wyjazdów edukacyjnych.  W tym roku 15 października uczniowie Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zamościa, aby poszerzyć swoją wiedzę o Polsce o nowe, ciekawe miejsce. Miasto to  bywa nazywane „perłą renesansu”, „miastem arkad” i „Padwą północy”, i te określenia nie są na wyrost, bo  jest naprawdę piękne. Ma walory nie tylko architektoniczne czy urbanistyczne, ale przede wszystkim naocznie pomaga zrozumieć pewien fenomen - miasta twierdzy, które nigdy nie zostało zdobyte szturmem przez obce wojska. Uczniowie w trakcie zwiedzania mogli poznać niezwykła historię tego miejsca i porównać ją z wiedzą z literatury. Choć wycieczka trwała tylko dwa dni, to udało się zwiedzić Muzeum Broni i Arsenału, przejść podziemiami twierdzy, poznać bogatą historię Starego Miasta czy wnętrze renesansowej katedry, ale również uczestniczyć w prawdziwym strzelaniu z armaty z użyciem prochu - niektórym do dzisiaj dzwoni w uszach, bo siła była niesamowita.

 

      W wycieczce wzięło udział 44 uczestników z klas Licealnych i Technicznych i już sama liczba mówi o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się to miejsce.  

Po wyjeździe już wiemy, że jak tylko będą możliwości, to wrócimy do Zamościa. Polecamy!!!