Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kolejny raz już w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Kolęd i Pastorałek na którym nasi uczniowie zaprezentowali wiele pięknych i wzruszających kolęd.

Zespoły klasowe bardzo się postarały pod względem wokalnym, artystycznym, wizualnym oraz instrumentalnym.

Robiło wrażenie to ,że tak wielu uczniów naszej szkoły gra na różnego rodzaju instrumentach a także aktorstwo.

Skład jury:

Ks. Mateusz Zbroja

p. Alina Kubacka

p. Krystyna Smoleń

p. Justyna Karlak

Miesjca:

I m – Kl. IIIB Technikum oraz IA Liceum

II m- Kl. IIA Liceum

III m- Kl. IB Technikum

Trzeba także wspomnieć ,że po wszystkich wstępach kolędowych naszych uczniów na scenę wyszli nauczyciele i pracownicy szkoły śpiewając jedną z najpiękniejszy kolęd ,którą przetłumaczono na 300 języków i dialektów świata, a więc Cichą Noc a także góralską pastorałkę Oj maluśki maluśki.

Kolędy w których zawarta jest najpiękniejsza tajemnica chrześcijaństwa: Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem ,aby człowiek mógł stać się dzieckiem Bożym i by człowiek nareszcie odnalazł samego siebie, ta tajemnica niech przenika nasze codzienne sprawy ,codzienne podejście do siebie nawzajem, aby człowiek człowiekowi nie był już wilkiem lecz bratem.

Gwiazdo świeć

Kolędo leć

Misterium niech się dzieje