Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

4 IX - Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszym punktem inauguracji nowego roku szkolnego była msza św. odprawiona w intencji dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz uczniów w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej. Po wspólnej modlitwie młodzież wraz ze swoimi wychowawcami udała się do budynku szkolnego.

Czytaj więcej...

17 IX - 22 IX Obóz integracyjny

Tegoroczna integracja uczniów klas pierwszych odbyła się w przepięknej nadmorskiej miejscowości, jaką jest Jastrzębia Góra, zwanej również Gwiazdą Północy. Młodzież wyruszyła w swą niezapomnianą podróż pod opieką ks. Krzysztofa Korby i pani Jadwigi Oskwarek

Czytaj więcej...

6 IX - 8 IX wycieczka do Warszawy

6 września 2017 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Organizatorem wyprawy była pani Zofia Lichosyt, zaś opiekunami: pan Jacek Piwowarczyk i pan Łukasz Piaskowy. W trakcie tych trzech dni młodzież miała okazję zobaczyć najważniejsze miejsca historyczne Stolicy oraz najpiękniejsze zabytki.

Czytaj więcej...

10 XI - Rocznica Odzyskania Niepodległości

99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli uczciliśmy podniosłą akademią. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem pana Krzysztofa Wziątka.

Czytaj więcej...

21 XII - Bożonarodzeniowe spotkanie

Bożonarodzeniowa akademia przygotowana przez panią Bożenę Marcinek wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się przy wigilijnym stole.

Czytaj więcej...

27 IX - Język angielski na Akademii Pedagogicznej

W ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej uczniowie naszego Technikum wraz z panią Eweliną Komperdą rozpoczęli zajecia z języka angielskiego w budownictwie od zajęć przeprowadzonych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Tam mogli spotkać się z prowadzącymi zajęcia ja również z uczniami z innych szkół biorących udział w projekcie. Kolejne zjęcia będą prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego za pomocą łączy internetowych z uczelnią.

21 X - Nasi uczniowie na Politechnice Krakowskiej

Od piątku do niedzieli uczniowie Technikum wraz z panem Jackiem Piwowarczykiem w ramach MCHE brali udział w zajęciach laboratoryjnych z budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Zajęcia te są uzupelnieniem wykladów z zakresu nowoczesnych technologii w budownictwie. Wykłady cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli kształcenia zawodowego

XII - Weekendowe zajęcia na krakowskich uczelniach

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wzieli udział w trzydniowych zajęciach prowadzonych na uczelniach krakowskich z matematyki, chemii, przedsiębiorczości, budownictwa.

12 XII - Spotkanie z matematyką na Uniwersytecie Jagiellońskim

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wraz z panią Zofią Lichosyt wzięli udział w zajęciach z matematyki na Uniwersytecie Jagielońskim. W ramach zajęć z MCHE, które rozpoczęły się 18 października, uczniowie mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy z matematyki na poziomie uniwersyteckim.

XII - Koło naukowe z matematyki

W ramach MCHE swoją działalność rozpoczęło koło naukowe z matematyki, w którym udział biorą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Zajęcia rozpoczęły się od wykladu i ćwiczeń prowdzonych przez wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ze strony szkoły opiekunem koła jest pani Zofia Lichosyt

8 XI - Stypendia Premiera

W środę 8 listopada 2017 roku w Sali Teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów 307 stypendystom z województwa małopolskiego. Wyróżnionym uczniom dyplomy wręczyła Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Wśród stypendystów byli również nasi uczniowie: Michał Wziątek z Liceum Ogólnokształcącego i Daniel Wierzbiak z Technikum.

Czytaj więcej...

20 I - Bal studniówkowy Liceum Ogólnokształcącego i Technikum

20 stycznia 2018 roku nasi przyszli maturzyści bawili się na tradycyjnym balu studniówkowym. Uroczystość odbyła się w restauracji „Babiogórska” w Zubrzycy Górnej. Tutaj, o godzinie 18.00 Pan Dyrektor Franciszek Sojka zaprosił do poloneza uczniów klas III A i IV C. Zatańczyli oni piękny taniec narodowy, który po raz dwudziesty poprowadził Pan Dyrektor Jan Kuliga.

Czytaj więcej...

Sukces naszej uczennicy Magdaleny Brzany w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej.

Uczennica klasy IIa Magdalena Brzana przygotowywana przez p. Bogusławę Hetmańską awansowała do etapu finałowego Konkursu Wiedzy Chemicznej. Konkurs organizowany jest od wielu lat przez Zakład Dydaktyki Chemii przy Wydziale Chemii UJ i biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. W etapie okręgowym, który dla naszego regionu odbył się w LO im.S Goszczyńskiego w Nowym Targu, nasza uczennica uzyskała bardzo wysoki wynik 39 pkt na 46 możliwych i jako jedna z niewielu osób awansowała do etapu wojewódzkiego. Etap ten odbędzie się 10 marca  na Wydziale Chemii UJ.

Madziu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces Michała Wziątka - ucznia Liceum Ogólnokształcącego.

Michał Wziątek, uczeń klasy II LO w Lipnicy Wielkiej, przygotowany przez pana Krzysztofa Wziątka, wziął udział w XLIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne i MEN. Po przeprowadzeniu pisemnych i ustnych eliminacji I stopnia uzyskał 90%. Tym samym  zakwalifikował się do II etapu olimpiady, która odbyła się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i składała się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Podczas pierwszej części uczniowie pisali wypracowanie na jeden z sześciu tematów, ustalonych przez Komitet Główny, które obejmowały wszystkie epoki historyczne. Praca Michała została oceniona na bardzo dobry, co kwalifikowało go do etapu ustnego.
W tej części uczestnicy odpowiadali na pytania Komisji składającej się z profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego. Uczniowie musieli opanować szeroką wiedzę z zakresu  wybranej specjalności, podstawy programowej poziomu rozszerzonego i wybranych lektur.
Michał wykazał się dużą znajomością materiału i umiejętnościami historycznymi, uzyskując łącznie 85% punktów. Należy zaznaczyć, że był jednym z trzech uczniów spoza krakowskich liceów, którzy zdobyli tak wysoki wynik.

Gratulujemy Michałowi i nauczycielowi prowadzącemu osiągniętego sukcesu. :)

Nasz uczeń wśród zwycięzców II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 05.03.2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyły się eliminacje  63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. W przesłuchaniach udział wzięło 26 uczestników,  w tym uczeń z naszego Liceum Ogólnokształcącego –  Jan Omylak , który zaprezentował wiersz i fragment prozy. Utwory Czesława Miłosza ‘’Alkoholik wstępuje w bramy niebios ‘’ i Sławomira Shuty ‘’Zwał’’ w interpretacji Janka spodobały się aktorom zasiadającym w jury J . Nasz kolega pokonał stres i konkurencję, zdobywając drugie miejsce w turnieju recytatorskim. J  Szkoła jest dumna z sukcesu Jana i życzy mu zwycięstwa w kolejnym etapie konkursu , który odbędzie się w Nowym Sączu.

Siatkarskie tygodnie za nami !!!

W ostatnich tygodniach nasze szkolne drużyny siatkarskie tj : drużyna dziewcząt z Liceum oraz drużyna chłopców z Technikum i Liceum wzięła udział w międzyszkolnych rozgrywkach. Pierwszy turniej o mistrzostwo Ośrodka Sportowego w Rabce-Zdrój odbył się w pierwszym tygodniu marca w hali sportowej w Lipnicy Wielkiej.  Po zaciętej rywalizacji i niekorzystnym losowaniu dziewczęta  zajęły V miejsce. Znaczenie lepiej zaprezentowali się chłopcy, którzy wywalczyli II miejsce i awans do zawodów powiatowych. 

Czytaj więcej...