Slide background

29 IX 2015 r. – Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

1 6 20150930 1851263814Dnia 29 września odbyły się zawody w biegach przełajowych na lotnisku w Nowym Targu. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z Liceum oraz Technikum. Jak co roku i tym razem nie zabrakło świetnych wyników.

Wśród dziewcząt do pokonania było 1000 metrów. W klasach pierwszych, na ponad 30 startujących, świetny wynik uzyskała Gabrysia Gombarczyk zajmując trzecie miejsce. W klasach drugich, w których startowało prawie 40 zawodniczek, najlepsza nasza uczennica Ewelina Dębicka zajęła piąte miejsce, z tym że pierwsze trzy miejsca zajęły zawodniczki z licencjami, które regularnie trenują lekkąatletykę w klubach sportowych. Drugą reprezentantką w tej kategorii wiekowej była Monika Kupczyk, która zajęła miejsce w pierwszej dwudziestce.

W kategorii chłopców, w klasach pierwszych, startowało 6 naszych reprezentantów. Dawid Fitak, Fabian Ferenc, Szymon Pacholski, Michał Jasiura, Damian Ziemiańczyk, Piotr Łuka. Niestety tylko trzech pierwszych ukończyło zawody. Trzech pozostałych nie wytrzymało ciężkiego wysiłku jakim było pokonanie 1500 metrów w trudnych warunkach atmosferycznych.

W klasach drugich bardzo dobre wyniki uzyskali: Dawid Moniak (6 miejsce), Piotr Łowas (9 miejsce), oraz Kamil Wontorczyk (11 miejsce).

Uczniowie oraz uczennice, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w poszczególnych kategoriach, zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku.

Tego typu zawody, czyli biegi przełajowe, wymagają ogromnego wysiłku fizycznego jak i psychicznego oraz wysokiego poziomu determinacji oraz woli walki. Gratulujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem przystąpili do zawodów.