Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Akcja charytatywna „Góra Grosza"

Gora grosza_1
Dwunasta edycja „Góry Grosza" znalazła swoje miejsce także w naszej szkole. Wielkie zaangażowanie młodzieży i innych pracowników szkoły pozwoliły na zebranie ponad 13 kilogramów groszowych monet o różnych nominałach, co dało kwotę 251.70 zł.

Pieniądze zostały przesłane kurierem na konto Towarzystwa „Nasz Dom". Fundusze zebrane w ten sposób zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na dofinansowanie rodzinnych domów dziecka, placówek pogotowia rodzinnego, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Akcja zbiórki, głównie groszówek przebiegała od 21.11 – 02.12. 2011 r. Komitet organizacyjny składał się z uczennic kl. .III b i II a były to: Beata Świetlak, Justyna Wnęk oraz Magdalena Hetmańska, Renata Mikłusiak, Mariola Bandyk, Magdalena Wontorczyk, Agnieszka Węgrzyn. Uczennice te wykonały ogrom pracy przy sortowaniu i liczeniu groszówek.

W akcję chętnie włączyli się wszyscy uczniowie, którzy składali pieniądze na bieżąco, ale także opróżnili swoje skarbonki-świnki.Ponadto wszyscy pracownicy opróżniali z ochotą kieszenie, portfele i inne zakamarki.

Akcje tego typu ukazują jednak wielką wrażliwość młodzieży na niedostatki innych i wskazują, że razem można wiele dokonać.