Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

Rozpoczecie roku _3
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną przez ks. Piotra Studnickiego. Piękną oprawę mszy św. stanowiły pieśni w wykonaniu scholi pod kierunkiem pana Dawida Smolenia.
Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

Pierwsze spotkanie z rodzicami w nowym roku szkolnym odbyło się 6 września. Głównym tematem spotkania była organizacja pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz podsumowanie pracy w roku poprzednim. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze z dużym zainteresowaniem rodziców.
Spotkanie z rodzicami_2
Czytaj więcej...

Wrocław 2011

Wroclaw_1
W dniach 7 - 9 września 2011 roku uczniowie klas IV i II technikum oraz 2 i 3 Liceum uczestniczyli w tradycyjnej już wycieczce do Wrocławia, Kłodzka i Pragi.
Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

Tradycyjnie uczniowie klas III Liceum i Technikum w okresie 14-16 września wyjechali na wrześniową wycieczkę do stolicy. Również zgodnie z tradycją, wyprawę zorganizowała Pani Zofia Lichosyt, a opiekę stanowiły wychowawczynie klas trzecich i Pani Emilia Karlak.
Warszawa 2011_1
Czytaj więcej...

VIII Rajd im. Piotra Borowego

Rajd_6
Dnia 15 września 2011 uczniowie Liceum i Technikum z klas II zdobyli Gówniak (1617 n.p.m.) Nie był to jednak cel ich wędrówki podczas VI rajdu im. Piotra Borowego. Celem był szczyt Babiej Góry Diablak, 1724 n.p.m., a droga nań prowadziła wierzchołkami takimi jak Gówniak i Sokolica.
Czytaj więcej...

Mecz piłki siatkowej Uczniowie - Absolwenci

Pierwszy mecz w siatkówkę Uczniowie – Absolwenci odbył się 20 września z inicjatywy Łukasza Hetmańskiego, absolwenta z poprzedniego roku szkolnego. Mecz stał na wysokim poziomie dostarczając wielu emocji zawodnikom i zgromadzonej publiczności.
Mecz Uczniowie Absolwenci_8
Czytaj więcej...

Obóz Integracyjny klas pierwszych

Oboz integracyjny 2011_8
Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami w okresie od 25.09 do 01.10.2011 r. uczestniczyli w zorganizowanym przez szkołę Obozie Integracyjnym nad morzem. W przeciągu tygodniowego, wspólnego przebywania oraz wielu zajęć integracyjnych i profilaktycznych, nauczyciele i uczniowie mogli lepiej się poznać, a uczniowie klas zaprzyjaźnić się.
Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

13 października 2011r. uczciliśmy Święto Komisji Narodowej. Szkolne spotkanie przebiegało w radosnej, ale i też refleksyjnej atmosferze. Piękną i wymowną dekorację przygotowały uczennice klasy III b.
Dzien nauczyciela_2
Czytaj więcej...

Prezentacja Gimnazjum w Namestovie

Spotkanie ze Slowakami_1
13 października odbyło się spotkanie młodzieży i nauczycieli naszych szkół z przedstawicielami Gimnazjum w Namestovie w zakresie partnerstwa w realizacji wspólnych projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.
Czytaj więcej...

Podstawy geodezji w praktyce

Od 1 września 2011 roku Technikum w Lipnicy Wielkiej rozpoczęło realizację działań w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podstawy geodezji_4

Czytaj więcej...

Operator wózka widłowego

Kurs z zakresu kierowca-operator wózka widłowego realizowany jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego w Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs_operatora_3
Czytaj więcej...

Pożegnanie Samorządu

Pozegnanie_samorzadu_2
Podczas uroczystej akademii z okazji Odzyskania Niepodległości rozpoczął działalność nowy Samorząd Uczniowski. Dyrektor Franciszek Sojka podziękował za pracę ustępującemu przewodniczącemu Łukaszowi Bandykowi i jego zastępcy Robertowi Machajdzie a następnie przedstawił nowy skład SU.
Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

11 listopad 2011_7
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały uroczysty charakter. Dwa dni przed tym wielkim świętem cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Czytaj więcej...

Turniej z okazji Święta Niepodległości

W dniu 15.11.2011 w naszej hali sportowej odbył się międzynarodowy turniej siatkówki z okazji Święta Niepodległości. W turnieju udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Namiestovie, ZS w Jabłonce i ZSO w Lipnicy Wielkiej
Turniej_8
Czytaj więcej...

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 21 listopada 2011 roku w auli V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów. Wśród wyróżnionych byli także uczniowie naszych szkół – Magdalena Hetmańska i Robert Janowiak.
Stypendia_premiera_1
Czytaj więcej...

Mikołajki

Mikolaj_6
6 grudnia (jak zapewne do każdej szkoły) zawitał do nas św. Mikołaj ze swym nieodłącznym orszakiem składającym się z aniołków (niezwykle uroczych i rozmownych należy zaznaczyć)i z diabła (przy którym nic nie należy zaznaczać prócz tego ,że był niezwykle zażenowany zachowaniem gimnazjalistów).
Czytaj więcej...

Akademia bożonarodzeniowa

Akademia_BN_2
Mija kolejny rok i oto po raz kolejny stanęliśmy przed tajemnicą Bożego Narodzenia, narodzenia Bożej Dzieciny w betlejemskiej szopie. Od tamtego wydarzenia minęło ponad 2000 lat, ale Boże Narodzenie trwa nadal. Betlejem jest blisko nas, tam ciągle na nowo rodzi się Chrystus. W świątecznej aurze, jak co roku, spotkaliśmy się w naszej szkolnej społeczności, by zadumać się nad cudem w betlejemskiej stajence.
Czytaj więcej...

Dzień Języków Obcych

Prawie każdy potrafi zanucić refren wielkiego hitu Georga Michaela i jego zespołu: Last Christmas. Uczniowie naszej szkoły potrafią pięknie zaśpiewać posługując się przy tym wspaniale językami obcymi: angielskim i niemieckim. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Christmas Day of Foreign Languages – Świątecznego Dnia Języków Obcych.
djo_4
Czytaj więcej...

Akcja charytatywna „Góra Grosza"

Gora grosza_1
Dwunasta edycja „Góry Grosza" znalazła swoje miejsce także w naszej szkole. Wielkie zaangażowanie młodzieży i innych pracowników szkoły pozwoliły na zebranie ponad 13 kilogramów groszowych monet o różnych nominałach, co dało kwotę 251.70 zł.
Czytaj więcej...

Na sto dni przed maturą…

Na sto dni przed..._2
Jak tradycja każe, na sto dni przed maturą, uczniowie trzecich klas Lipnickiego Liceum Ogólnokształcącego i czwartej klasy Technikum, bawili się na swoim Balu Studniówkowym w Zajeździe Chyżbet. Studniówka odbyła się 21.01.2012 r.
Czytaj więcej...

Złoty i Brązowy Smrek

Uczniowie naszego liceum Kamil Bodzioch, Arleta Wójciak, Angelika Rudnicka, Justyna Łuka i Agnieszka Janowiak wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego, a następnie reprezentowali naszą szkołę na Wojewódzkim Przeglądzie im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu.
Smreki 2012_4
Czytaj więcej...

II miejsce w narciarstwie ośrodka Rabka-Zdrój

W dnia 28.02.2012 r. uczniowie naszej szkoły w składzie Patryk Machaj, Kamil Bodzioch, Adrian Sandrzyk oraz Marcin Łowas wzięli udział w rejonowych zawodach sportowych w narciarstwie alpejskim ośrodka Rabka-Zdrój. W punktacji drużynowej nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal ulegając tylko I LO w Rabce-Zdroju.
narrabka_1 
Czytaj więcej...

III miejsce Patryka Machaja

kluszkowce_1
W dniu 01.03.2012 r. uczniowie naszej szkoły w składzie Patryk Machaj, Kamil Bodzioch oraz Adrian Sandrzyk wzięli udział w powiatowych zawodach sportowych w narciarstwie alpejskim rozgrywanych w Kluszkowcach. Po raz kolejny świetnie spisał się Patryk Machaj, który zdobył brązowy medal.
Czytaj więcej...

I miejsce chłopców w siatkówce

Jak co roku tak i w bieżącym w naszej hali sportowej przez dwa dni rywalizowali siatkarze i siatkarki z terenu Miejskiego Ośrodka Sportowego w Rabce-Zdroju o tytuł najlepszej drużyny i awans do zawodów powiatowych. W dniu 1 marca odbyła się w Licealiada chłopców, którą wygrała nasza drużyna.
 licealiada_siat_5
Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Częstochowy i Łagiewnik

pielgrzymka_6
Jak zapewne w wielu szkołach ponadgimnazjalnych, także i w naszych przygotowania do egzaminów maturalnych trwają już od dawna. Nasi Maturzyści 6 marca odłożyli na chwilę zbiory zadań z matematyki (następnego dnia jednak odważnie zmierzyli się z kolejną próbną maturą :) ), oderwali się od pasjonujących lektur i podręczników, przerwali konwersacje i zamknęli słowniki języków obcych, aby nie zaniedbać również duchowych przygotowań. Udaliśmy się do Matki na Jasną Górę, bo któż może lepiej nas wspomóc w zanoszeniu próśb do Boga niż Ona.
Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów w zawodach wojewódzkich.

W dniu 06.03.2012 r. odbyła się Licealiada Województwa Małopolskiego w narciarstwie alpejskim. Do zawodów awansowało ośmiu najlepszych uczniów z każdego powiatu naszego województwa. Na starcie zjawiło się łącznie około 200 zawodniczek i zawodników.W reprezentacji chłopców powiatu nowotarskiego znalazł się uczeń naszej szkoły Patryk Machaj, który w zawodach powiatowych zdobył 3 miejsce. Pomimo ogromnej konkurencji Patryk osiągnął bardzo dobry wynik zajmując 16 miejsce, co było drugim wynikiem wśród zawodników powiatu nowotarskiego.
 lic_nar_alp_3
Czytaj więcej...

Mistrzostwo powiatu naszych siatkarzy

licealiada_siat_pow_1
W dniu 9 marca 2012 r. w Krościenku odbyły się powiatowe zawody w siatkówce chłopców. O tytuł mistrza powiatu rywalizowało 6 najlepszych drużyn wyłonionych z eliminacji. Nasza drużyna złożona z zawodników Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyła drugi raz z rzędu i awansowało do zawodów rejonowych.
Czytaj więcej...

Ewaluacja zewnętrzna

W okresie od 17 do 30 stycznia 2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym została przeprowadzona problemowa ewaluacja zewnętrzna przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji w skład, którego weszły Pani Alicja Sienkowiec i Pani Dorota Słońska-Halczak – Starsi Wizytatorzy Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. Ewaluacja przeprowadzona została w obszarze „Efekty działalności dydaktycznej opiekuńczej i wychowawczej oraz innej statutowej szkoły”.
ewaluacja_1
Czytaj więcej...

X Jubileuszowy ,,Siatkarski Turniej Par Niekoniecznie Zakochanych”

walentynkowy_1 
Do turnieju zgłosiło się 9 par: Bogusława Symalczyk i Michał Stasik, Dorota Stopiak i Marcin Łowas, Anita Styrcuła i Piotr Mikłusiak, Anna Warzeszka i Robert Janowiak, Katarzyna Mikłusiak i Grzegorz Jazowski, Małgorzata Surowczyk i Henryk Gluc, Monika Dębicka i Łukasz Mikłusiak, Renata Mikłusiak i Łukasz Bandyk, Małgorzata Marmuła i Marcin Mikłusiak.
Czytaj więcej...

IX Konkurs Języka Niemieckiego

Niezwykły talent językowy, jak również pracowitość, systematyczność i wytrwałość sprawiły, że uczennica kl. IIa LO w Lipnicy Wielkiej Gabriela Białoń sięgnęła po najwyższe laury – zdobyła indeks w IX Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Zakopanem dnia 13.03.2012r. Indeks uprawnia laureatkę do podjęcia studiów na tejże uczelni i kształcenia się na kierunku język niemiecki.
IX_kon_j_niem_2
 
Czytaj więcej...

Kolejny sukces: świetna passa naszych siatkarzy trwa!

powiat_3
Po wygraniu w dniu 1 marca Licealiady MOS Rabka-Zdrój w piłce siatkowej chłopców (2 – 0 z drużyną ZS w Rabce-Zdroju a następnie 2 – 1 z ZS w Jabłonce) i wygraniu mistrzostw powiatu nowatorskiego w Krościenku, gdzie drużyna ZSO Lipnica Wielka pokonała kolejno w eliminacjach grupowych Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu 2 – 0, I LO w Nowym Targu 2 - 0, w półfinale I Liceum Ogólnokształcące w Krościenku 2 - 0, i w finale ZS w Jabłonce 2 – 1 awansując jako mistrz do zawodów rejonowych na szczeblu międzypowiatowym w dniu 14 marca przyszedł czas na kolejne wyzwania, z którymi nasza drużyna również świetnie sobie poradziła.
Czytaj więcej...

Krok w przedsiębiorczość

Nasz „Krok w przedsiębiorczość” to firma zajmująca się organizacją imprez i cateringiem – Fantazja. Zarząd, choć 10 – osobowy to konfliktów nie doświadcza. „Aniołem Stróżem” naszej grupy jest Pani Krystyna Smoleń.  
Krok w przedsiebiorczosc_2
Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzien wiosny_1
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze występów szkolnych kabaretów i zespołu muzycznego oraz finałów mistrzostw szkoły w halowej piłce nożnej. Był również dniem podsumowania osiągnięć naszych uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych a tych w ostatnim okresie było wiele.  

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty

W dniu 27.03.2012 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas III orawskich gimnazjów. Prezentację naszych szkół rozpoczął wspaniały występ zespołu muzycznego uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Gimnazjum. Promocję naszej oferty edukacyjnej uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Bogusław Jazowski i Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Wnenk.
Dzien otwarty_1
Czytaj więcej...

Wręczenie stypendiów za wyniki w nauce

stypendia_5 
W dniu 03.04.2012 r. odbyła się uroczystość wręczenia szkolnych stypendiów za wyniki w nauce osiągnięte w pierwszym półroczu. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Bogusław Jazowski, który w przemówieniu złożył gratulacje nagrodzonym, podziękowania nauczycielom i podkreślił znaczenie wykształcenia w dzisiejszej świecie.
Czytaj więcej...

Proces Obywatela J

W wielkim tygodniu w ostatnim dniu zajęć lekcyjnych, w wielką środę, ciężko było skierować nam nasze myśli w inną strone niż nadchodzące święta. Aby skierować je na te wydarzenia, które w tych dniach były najważniejsze, a nie tylko na obowiązki domowe blisko 30 osobowa grupa uczniów z naszego Liceum oraz Gimnazjum przygotowała przedstawienie pt. "Proces Obywatela J." wg scenariusza Ks. Bogusława Załuckiego. Nad całością czuwał ks. Piotr Studnicki
Proces Obywatela J_7 
Czytaj więcej...

Zakończenie nauki dla klas maturalnych

zakonczenia_10 
Uroczyste zakończenie nauki dla klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego i czwartej Technikum rozpoczęło się mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną w intencji maturzystów przez ks. Proboszcza Zbigniewa Ziębę, ks. Prałata Bolesława Kołacza, ks. Rafała Jurczasiaka i ks. Piotra Studnickiego.
Czytaj więcej...

Akademia z okazji 3 maja

27 kwietnia odbyła się akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wzięli w niej udział uczniowie klasy I i II pod kierunkiem Pana Krzysztofa Wziątka.
Akademia - 3 maj_16 
Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych

Pozegnanie klas maturalnych_43 
W dniu 27.04.2012 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego i czwartej Technikum przez społeczność szkolną. Uczniowie Liceum otrzymali od swych młodszych kolegów medaliony z zapisem szkolnych wspomnień, a uczniowie Technikum kielnie. Odbyło się również pasowanie na robotnika budowlanego.
Czytaj więcej...

Wręczenie pamiątkowych medali

Miłym i niespodziewanym akcentem uroczystości pożegnania maturzystów było wręczenie drużynie siatkarskiej, ufundowanych przez Radę Rodziców, pamiątkowych medali w związku z awansem do rozgrywek wojewódzkich.
 jeszcze raz medale_4
Czytaj więcej...

Egzaminy maturalne

matury_2
Egzamin maturalny rozpoczął się 04.05.2012 r.i potrwa w naszej szkole do 22.05.2012 r. Do egzaminu przystąpili wszyscy nasi absolwenci Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Poza przedmiotami obowiązkowymi maturzyści wybrali dodatkowo na poziomie rozszerzonym - matematykę, język polski, język angielski  biologię i historię – oraz na poziomie podstawowym – biologię, geografię, fizykę wiedzę o społeczeństwie i historię.
Czytaj więcej...

Jak my teraz będziemy żyć…

Młodzież naszego Liceum i Technikum wystawiła spektakl profilaktyczny pt. ”Jak my teraz będziemy żyć…” Przedstawienie miało charakter informacyjno-profilaktyczny. Głównym wątkiem był problemu zakażenia wirusem HIV i obcowania z osobami zakażonymi. Wskazał młodzieży podstawowe źródła zakażenia, sposoby zapobiegania zakażeniom oraz konsekwencje chorobowe dla organizmu człowieka.
program_prof_2
Czytaj więcej...

Egzamin zawodowy

Egzamin_zawodowy_1
Pierwszy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w naszym Technikum odbył się w dniach 18 – 19. 06.2012 r. Do egzaminu przystąpili wszyscy absolwenci pierwszego rocznika lipnickiej szkoły zawodowej.
Czytaj więcej...

Świadectwa maturalne

Ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych połączone z wręczeniem świadectw dojrzałości w naszych szkołach miało wyjątkowy i podniosły charakter. Maturzyści w napięciu oczekiwali na ten dzień 7 tygodni od chwili pierwszego egzamin maturalnego z języka polskiego. Odbiór świadectw był chwilą wielkiej satysfakcji uczniów i nauczycieli z osiągniętych wyników.
wyniki matur_4
Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2011/12

koniec roku_1
Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną jako podziękowanie za miniony rok szkolny.
Po mszy odbyło się uroczyste spotkanie w szkole połączone z wręczeniem świadectw promocyjnych oraz nagród książkowych za wysokie wyniki w nauce, pracę na rzecz szkoły oraz zaangażowanie w realizację projektów.
Czytaj więcej...