Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

7 marca w naszej szkole odbyły się Konkursy Wiedzy o Wielkiej Brytanii i o  Niemczech, przygotowane dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół z Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej oraz Jabłonki. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą między innymi na temat kultury, geografii, polityki czy znanych świąt Zjednoczonego Królestwa oraz Niemiec. Po zakończeniu rywalizacji na uczestników czekał słodki poczęstunek, dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Wyniki konkursu poznamy wkrótce. A Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. 

Otwarcia konkursu oraz powitania uczestników i gości dokonał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt wraz z Dyrektorem ZS Wojciechem Janiszewski. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor CUW  Marzena Michalak i Sekretarz Gminy  Jan Kuliga.

Konkurs miał na celu popularyzację języka angielskiego i niemieckiego, zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji, podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, zachęcenie uczniów do samodzielnej pracy w zdobywaniu wiedzy. Ponadto, chcieliśmy podkreślić jak ważna jest nie tylko sama nauka i zdobywanie doświadczenia, ale również dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego w ramach promocji zdrowego stylu życiu, przed przystąpieniem do testu konkursowego, uczestnicy rozwiązali mini quiz o uzależnieniach a nauczyciele przeprowadzający konkurs życzyli wszystkim uczestnikom aby zawsze dokonywali trafnych wyborów, a swoją postawą i zaangażowaniem promowali zdrowy styl życia.