Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

IPady i Apple MacBooki w Liceum i Technikum w Lipnicy Wielkiej

Najnowocześniejszy sprzęt do prowadzenia lekcji na poziomie XXI wieku już w Lipnicy Wielkiej.

Od dawna posługujemy się hasłem „Szkoła na poziomie!” i nie są to przechwałki,  a świadczą o tym wyniki egzaminów maturalnych i potencjał technologiczny, jakim obecnie dysponuje nasze Liceum Ogólnokształcące i Technikum. Właśnie otrzymaliśmy sprzęt najnowszej generacji w ramach realizowanego międzynarodowego projektu „Transgraniczny klaster G13”. Teraz prowadzenie lekcji może odbywać się w nowym wymiarze, bez kredy, książek i zeszytów.

Sprzęt to najnowsza generacja IPadów  oraz MacBooków  przeznaczonych dla uczniów i kadry nauczycielskiej.  Oczywiście są też współpracujące z nimi nowoczesne projektory i oprogramowanie mające nieograniczone możliwości, zarówno edukacyjne jak i rozrywkowe. Dysponujemy obecnie ponad trzydziestoma  tabletami uczniowskimi, w każdej pracowni zostanie zamontowany nowoczesny projektor lub monitor interaktywny. Nic nie przeszkadza już zdobywać wiedzę w nowoczesny i przystępny sposób na miarę XXI wieku, a w wolnym czasie skorzystać z dobrej zabawy.

Ponadto nasze szkoły przystępują do nowego projektu, w ramach realizacji którego będzie możliwość realizacji i uzyskania przez uczniów bezpłatnie: pracy w AutoCAD, kursu ECDL (europejskie komputerowe prawo jazdy), prawo jazdy kat. B oraz uprawnień do pracy wózkiem widłowym.

 Zapraszamy niezdecydowanych absolwentów klas 8 do rekrutacji do naszego Liceum Ogólnokształcącego  i Technikum. Tu na pewno nie zmarnujecie swojego potencjału.

Dyrektor ZS Wojciech Janiszewski